Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     Białka Tatrzańska, 16. 06. 2024 r.

XI Niedziela Zwykła

Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30. ( Godz. 11.00 i 19.00 – dzisiaj na Mszy Św. o godz. 8.00 nastąpiło uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii Bł. Carlo Acutisa, Apostoła Eucharystii, a także szczególnego patrona dzieci i młodzieży ).

Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek - Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

w czwartek - Bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana,

w piątek - Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 19.00. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 19.00. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00.

W środę o godz. 19.00 Msza Św. ze szczególnym udziałem Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy Św. spotkanie na plebanii Wspólnot: Dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Rycerstwa Niepokalanej, Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio i Róż Żywego Różańca.

W piątek po Mszy Św. o godz. 19.00, nabożeństwo czerwcowe i w czasie adoracji młodzież naszej Parafii poprowadzi Wieczór Uwielbienia: „Tobie chwała, Lwie Judy!”. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą modlitwę uwielbienia śpiewem i słowem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej informuje, że zakończenie roku szkolnego będzie w piątek 21 czerwca. O godz. 8.00 Msza Św. dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Uczniów, Nauczycieli, Pracowników Szkoły oraz Rodziców. Na tą Mszę Św. zapraszamy także Dzieci przedszkolne, które uczestniczyły w katechizacji i ich Rodziców. Po Mszy Św. na hali sportowej uroczyste zakończenie roku szkolnego i następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

Ukazał się kolejny numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”. W cenie 10 zł jest do nabycia w zakrystii lub przed kościołem. Zachęcamy, aby to pięknie wydane czasopismo dotarło do jak największej grupy najmłodszych dzieci.

Dzisiaj wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną będą przed kościołem po wszystkich Mszach Św. zbierać ofiary na budowę domu w Zakopanem dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Szczegóły w gablotce w przedsionku kościoła. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.

Zapowiedzi:     Eryk Filip HAMPEL, par. Najśw. Serca Pana Jezusa, Nowy Targ

Izabela DZIUBAS, par. Białka Tatrzańska                    - zap. 1.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...