Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia 

 

Białka Tatrzańska, 1. 12. 2019 r.        

I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Nasze przygotowanie łączymy z Maryją, z Matką Zbawiciela – uczestnicząc w Adwencie w specjalnej Mszy św. ku Jej czci, czyli w Roratach. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału. Roraty od niedzieli do piątku o godz. 7.00, w sobotę o godz. 18.00. Młodsze dzieci prosimy o przychodzenie na Roraty z lampionami.

Msze Św. dzisiaj: o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. 

Kalendarz liturgiczny:  
we wtorek  - Św. Franciszka Ksawerego, kapłana, 
w środę - Św. Barbary, dziewicy i męczennicy,  
w piątek    - Św. Mikołaja, Biskupa 
w sobotę  - Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. 

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę Msza Św. o godz. 18.00. Wieczorem ( oprócz piątku ) o godz. 17.30 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona dziesiątką Różańca i litanią do Św. Jana Pawła II. 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.  

W środę o godz. 18.00 Msza Św. ze szczególnym udziałem Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.  

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 – 18.00 i w piątek od godz. 16.00 – 18.00. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

W sobotę – I miesiąca – po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic żywego różańca. Wyjazd do chorych z okazji I piątku w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii. 

Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzi w Adwencie akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – rozprowadzając specjalne świece wigilijne. Dla naszej Parafii przekazano 300 sztuk tych świec. Za jedną świecę trzeba wpłacić do centrali archidiecezjalnej Caritas 6 zł – czyli tyle wynosi minimalna ofiara. Dopiero to, co zostanie złożone ponad to, będzie przeznaczone na cele charytatywne w naszej Parafii. Świece są już do nabycia w zakrystii i przed kościołem od dzisiejszej niedzieli.

Zespół Charytatywny w Białce Tatrzańskiej prowadzi w Adwencie zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących: w sklepie „Super Sam” u państwa Kowalczyków i w sklepie GS „Gama” naprzeciw kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” Właścicielom i wszystkim Ofiarodawcom.    

Poświęcone opłatki rozprowadzają  Siostry Serafitki w sali katechetycznej na Wikarówce dzisiaj i w następną niedzielę po Mszach Świętych. Później można je będzie otrzymać w klasztorze Sióstr Serafitek lub u pana Kościelnego w zakrystii.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...