Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia 

 

Białka Tatrzańska, 27.09. 2020 r.        

XXVI Niedziela zwykła

 

Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. 

Kalendarz liturgiczny: 
w poniedziałek - Św. Wacława, męczennika,
we wtorek - Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,   
w środę - Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, 
w czwartek   - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,  
w piątek    - Świętych Aniołów Stróżów,
w przyszłą niedzielę - Św. Franciszka z Asyżu.

Msze Św. w tym tygodniu: do poniedziałku do środy o godz. 7.00 i o godz. 19.00;  w czwartek i piątek o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W sobotę Msza Św. o godz. 18.00. Od czwartku po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Bardzo prosimy  rodziców, aby przypominali i zachęcali dzieci i młodzież do częstego uczestnictwa w Różańcu.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 8.00, 11.00 i o godz. wcześniej, czyli o 18.00.

W przyszłą niedzielę Odpust parafialny ku czci NMP Różańcowej. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Prof. Kazimierz Panuś. Serdecznie zapraszamy do uroczystego przeżywania naszego święta, szczególnie do wzięcia udziału w sumie odpustowej. Starajmy się pokreślić rangę tej uroczystości przychodząc w góralskich strojach. Po sumie tradycyjna procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy: Siostry Serafitki, matki, zelatorów Róż Różańcowych, oraz młodzież. Prosimy też o przygotowanie baldachimu, feretronów i sztandarów. Dzieci pierwszokomunijne biorą udział w sumie odpustowej w swoich strojach. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a małych chłopców do dzwonienia. 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed Odpustem i przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek od godz. 16.00 – 18.00. W piątek po wieczornej Mszy Św. i po różańcu czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej i adoracji prosimy Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

W sobotę – I miesiąca – po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic żywego różańca. Wyjazd do chorych z okazji I piątku w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii. 

Serdeczne „Bóg zapłać” za specjalne ofiary na renowację Wielkiego Ołtarza: pewna Rodzina –   200 $.

Wydawnictwo Św. Stanisława BM z Krakowa przygotowało premierę miesięcznika dla najmłodszych „Staś”. Jest on przeznaczony dla przedszkolaków i dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej – w wieku od 3 do 9 lat. W cenie 8 zł jest do nabycia w zakrystii i w przedsionku kościoła. Zachęcamy, aby to kolorowe i pięknie wydane czasopismo dotarło do jak największej grupy naszych najmłodszych Parafian. W zakrystii jest też do nabycia kalendarz na przyszły rok zatytułowany „Drogowskazy Papieża Franciszka”, wydany przez „Gościa Niedzielnego” w cenie 7 zł.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...