Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia 

 

Białka Tatrzańska, 17. 03. 2019 r.        

II Niedziela Wielkiego Postu.              

Msze Św. dzisiaj: o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dziś o godz. 10.30, a w piątek o godz. 18.00. 

We wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.  

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W piątek Msze Św. o godz. 7.00 i o godz. 18. 30. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 18.00.    

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 18.00. O godz. 10.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale. 

W środę Msza Św. o godz. 18.00 ze szczególnym udziałem Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy Św. spotkanie na plebanii Wspólnot: dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rycerstwa Niepokalanej, Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio i Róż Żywego Różańca.        

W piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 18.00 i po Mszy Św. czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Żywego Różańca p. Marii Kuchta – Łukaszczyk. 

Caritas Archidiecezji Krakowskiej rozprowadza w parafiach naszej Archidiecezji baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone za pośrednictwem „Caritas” na pomoc dla osób starszych. Zespół Charytatywny w Białce Tatrzańskiej prowadzi w Wielkim Poście zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących: w sklepie „Super Sam” u państwa Kowalczyków i w sklepie GS „Gama” naprzeciw kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” Właścicielom i wszystkim Ofiarodawcom.    

Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest przeznaczona na cele gospodarcze Parafii, przede wszystkim na nowy ołtarz soborowy, ambonkę i postument pod relikwie Św. Jana Pawła II.

W sobotę i w następną niedzielę młodzież będzie tradycyjnie zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, na ogrzewanie kościoła oraz wywóz odpadów z cmentarza. Prosimy o zrozumienie i ofiarność. Przy tej okazji młodzież przyniesie także do każdego domu program renowacji misji w naszej Parafii. To odnowienie misji rozpocznie się od 7 kwietnia.  

Zapowiedzi:

Krzysztof STASIK,  par. Białka Tatrzańska
Ewa SURMA, par. Krępachy - zap. 2 

Janusz Józef SARNA, par. Jurgów 
Katarzyna REMIASZ, par. Białka Tatrzańska - zap. 1

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...