Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia 

 

Białka Tatrzańska, 19. 05. 2019 r.        

V Niedziela Wielkanocna  

Przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wierność Chrystusowi tych dzieci i ich wytrwanie w dobrym powinno być przedmiotem troski nie tylko ich rodziców, ale także nas wszystkich. Dlatego w naszych modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach, które dzisiaj po raz pierwszy przyjmą Ciało Pańskie. 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza. Jest  nim w tym roku puszka do udzielania Komunii Św. tzw. cyborium. Kosztowała 1 070 zł. Jest używana już od Świąt Wielkanocnych. Również bardzo serdeczne podziękowanie Rodzicom za przygotowanie całej zewnętrznej oprawy dzisiejszej uroczystości. Serdeczne „Bóg zapłać” Siostrze Donatylli za przygotowanie pięknej dekoracji i wystroju kościoła, oraz przyozdobienie go kwiatami.  

Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i  19.00. Dziś nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.00 z udziałem Dzieci Pierwszokomunijnych. 

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 19.00. W sobotę Msza Św. o godz. 19.00. Po Mszy Św. o godz. 19.00 nabożeństwo majowe. Dzieci Pierwszokomunijne przeżywają tzw. Biały Tydzień – uczestniczą codziennie ( oprócz czwartku ) o godz. 19.00 we Mszy Św. i nabożeństwie majowym w strojach  pierwszokomunijnych. Poświęcenie medalików i innych dewocjonaliów we wtorek po nabożeństwie majowym.

Kalendarz liturgiczny: w piątek Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. 

Msze św. w przyszłą niedzielę: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Na Mszy św. o godz. 8.00 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Próba w kościele dla dzieci z klas IV w środę o godz. 17.30. Spowiedź św. dla nich oraz ich rodzin w piątek od godz. 18.00.   

W piątek po Mszy Św. o godz. 19.00, nabożeństwo majowe i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Żywego Różańca p. Agnieszki Migiel.

Dzieci Pierwszokomunijne i ich Rodzice wyjeżdżają w czwartek 23 maja na pielgrzymkę dziękczynną do Łagiewnik w Krakowie i do Wadowic. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 7.00. Krótkie spotkanie wszystkich Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w sprawie wyjazdu we wtorek po nabożeństwie majowym w sali katechetycznej na wikarówce. 

Spotkanie z Rodzicami młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania w środę po Mszy Św. i nabożeństwie majowym w sali katechetycznej na wikarówce. Próba dla kandydatów do bierzmowania w czwartek po nabożeństwie majowym w kościele.   

Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest przeznaczona  na cele gospodarcze Parafii, przede wszystkim na renowację wielkiego ołtarza. Prosimy o zrozumienie i ofiarność. 

Zapowiedzi:

Wiesław Szczepan KOWAL, par.  Białka Tatrzańska
Małgorzata Maria HYŻNA, rektorat Rzepiska - zap. 1

Proszono o następujące ogłoszenie: Bezpłatne badania mammograficzne i USG tarczycy zostaną przeprowadzone w niedzielę 26 maja przy budynku Termy „Bania”

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...