Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia 

 

Białka Tatrzańska, 18. 10. 2020 r.        

XXIX Niedziela zwykła

Po wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń w strefie czerwonej w naszym kościele może być 90 osób. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Poleca także, aby najpierw udzielać Komunii Świętej, tym którzy ją przyjmują na dłoń, a później tym, którzy ją przyjmują do ust.        

Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. W różnych intencjach misyjnych będziemy się modlić codziennie w czasie Mszy świętych i w czasie nabożeństw różańcowych. 

Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. 

Kalendarz liturgiczny: 

we wtorek - Św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, 
w czwartek - Św. Jana Pawła II, papieża. 

Msze Św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W sobotę Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.

W środę Msza Św. o godz. 18.00 ze szczególnym udziałem wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy tę Wspólnotę do prowadzenia modlitwy Różańcowej. Po nabożeństwie spotkanie na plebanii Wspólnot: dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rycerstwa Niepokalanej, Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio, Róż Żywego Różańca.

W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 Różaniec i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Żywego Różańca p. Heleny Nowobilskiej.  

Codziennie przed i po nabożeństwie wieczornym w zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Jeżeli ktoś może, to bardzo prosimy, aby przynosić na wypominki wcześniej, aby we Wszystkich Świętych nie było długich kolejek.    

Dzisiaj składamy na tacę ofiary na cele gospodarcze Parafii na finansowanie wykonanych tegorocznych prac.   

W ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano do puszek przed kościołem 3 800 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. 

W zakrystii jest do nabycia kalendarz na przyszły rok zatytułowany „Drogowskazy Papieża Franciszka”, wydany przez „Gościa Niedzielnego” w cenie 7 zł.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...