Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia

Białka Tatrzańska, 9. 05. 2021 r.

Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Nabożeństwo majowe dziś przed wieczorną Mszą Św., czyli o godz. 18.30.

Kalendarz liturgiczny:
w czwartek - Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
w piątek   - Św. Macieja, Apostoła.

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 19.00. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 19.00. Po Mszy Św. o godz. 19.00 nabożeństwo majowe.

Msze św. w przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Dodatkowa Msza Św. tylko dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin o godz. 12.00.

W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni krzyżowe. Rano przed Mszą św. procesja błagalna o błogosławieństwo w pracy na roli i o urodzaje.

W piątek po Mszy Św. o godz. 19.00 nabożeństwo majowe, modlitwy za przyczyną Bł. Siostry Sancji i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. O prowadzenie adoracji prosimy Grupę Modlitewną Św. Ojca Pio.

Grupy Modlitewne naszej Parafii zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w DOBĘ MODLITEWNĄ W INTENCJACH, O KTÓRE PROSIŁA MATKA BOŻA W FATIMIE, ORAZ W INTENCJI DZIECI PRZYSTĘPUJĄCYCH DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ I MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA w czwartek 13 maja, czyli od północy ze środy na czwartek do północy z czwartku na piątek. Przypominamy, że doba modlitewna polega na tym, że modlitwa trwa nieprzerwanie przez 24 godziny, a każdy zapisany modli się w swoim domu przez godzinę, na którą się zdeklarował. Zapisy dzisiaj po Mszach Świętych w głównym przedsionku kościoła. ( Także w sobotę 8 maja wieczorem ).

W przyszłą niedzielę składamy na tacę ofiary na cele gospodarcze Parafii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność. Jak widzimy i słyszymy, zostało wykonane nowe nagłośnienie w kościele.

Grupa Apostolska serdecznie zaprasza na misterium pt. „SZATA” dzisiaj o godz. 20.00 w sali widowiskowej na wikarówce. Główny bohater książki Lloyda Douglasa trybun rzymski Marcellus Gallio na drodze swojego życia spotyka Chrystusa i to spotkanie zostawi w nim ślad na zawsze.

I jeszcze ogłoszenia związane z Pierwszą Komunią Świętą:

Próby przed I Komunią Świętą w kościele: w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 17.30. Próbna spowiedź dla dzieci klasy III A w środę po nabożeństwie majowym, a dla dzieci z klasy III B w piątek o godz. 17.00.
W sobotę 15 maja od godz. 16.30 – 18.00 w kościele spowiedź św. dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, a także dla ich rodziców, chrzestnych i innych członków rodzin. Wtedy też nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
W przyszłą niedzielę 16 maja na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 11.50. Później w uroczystej procesji wejdą do kościoła. Bardzo prosimy, aby na Mszę Św. o godz. 12.00 przyszły tylko rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...