Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia

Białka Tatrzańska, 9. 12. 2018 r.

II Niedziela Adwentu.

Msze Św. dzisiaj: o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

w środę - Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe,
w czwartek - Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
w piątek - Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę Msza Św. o godz. 18.00. Roraty do piątku o godz. 7.00, w sobotę o godz. 18.00.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 modlitwy za przyczyną Bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Żywego Różańca p. Janiny Rabiańskiej.

W ramach przygotowania do bierzmowania w środę na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie w sali katechetycznej na Wikarówce prosimy uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej i III klasy Gimnazjum. Jeżeli ktoś będzie na Roratach, przychodzi tylko na samo spotkanie w sali katechetycznej.

Grupy Modlitewne naszej Parafii zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w DOBĘ MODLITEWNĄ W INTENCJI DOBREGO PRZYGOTOWANIA NASZEJ PARFII DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ W INTENCJI LUDZI UBOGICH I PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN w czwartek 13 grudnia, czyli od północy ze środy na czwartek do północy z czwartku na piątek. Doba modlitewna polega na tym, że modlitwa trwa nieprzerwanie przez 24 godziny, a każdy zapisany modli się w swoim domu przez godzinę, na którą się zdeklarował. Zapisy dzisiaj po Mszach Świętych w głównym przedsionku kościoła.

Poświęcone opłatki można jeszcze otrzymać w klasztorze Sióstr Serafitek lub u pana Kościelnego w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji stanowią wynagrodzenie za całoroczną pracę sióstr w naszym kościele. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.

Przypominamy, że Caritas Archidiecezji Krakowskiej prowadzi w Adwencie akcję: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – rozprowadzając świece wigilijne. Świece są do nabycia w zakrystii i po Mszach Św. przed kościołem. Do środy 19 grudnia zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących w sklepie „Super Sam” u państwa Kowalczyków i w sklepie GS „Gama” naprzeciw kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” Właścicielom i wszystkim Ofiarodawcom.

W przyszłą niedzielę składamy na tacę ofiary na cele gospodarcze Parafii. Prosimy o solidarność wszystkich rodzin w Parafii.

Dzisiaj będzie można wesprzeć polską młodzież jadącą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy poprzez nabycie kawy panamskiej, książek i płyt o Św. Janie Pawle II, oraz koszulek ze Św. Michałem Archaniołem przed kościołem po każdej Mszy Świętej. Zwracamy uwagę, że nie są to ceny tych produktów, tylko ofiara dla młodzieży.

Rozpoczęliśmy renowacje stacji Drogi Krzyżowej. Ramy zostaną odnowione, a obrazy namalowane na nowo na płótnie. Będą to kopie istniejących wizerunków. Koszt namalowania jednego obrazu 5 500 zł. Zachęcamy do fundowania poszczególnych stacji, tak jak to było w przypadku witraży, rzeźb na cmentarzu, czy żyrandoli.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...