Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

Aktualne ogłoszenia:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Białka Tatrzańska, 29. 05. 2022 r.

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Nabożeństwo majowe dziś przed wieczorną Mszą Św., czyli o godz. 18.30.

Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek - Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika,

we wtorek - Liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

w środę - Św. Justyna, męczennika,

w piątek - Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 19.00. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 19.00. Po Mszy Św. o godz. 19.00 nabożeństwo majowe, a od środy nabożeństwo czerwcowe.

Msze Św. w przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Na Mszę Św. o godz. 8.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. W poniedziałek rozpoczyna się septenna do Ducha Świętego. Ta septenna będzie po nabożeństwie majowym i czerwcowym.

W środę o godz. 19.00 Msza św. ze szczególnym udziałem Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 18.00 – 19.00 i w piątek od godz. 17.00 – 19.00. Po Mszy Św. o godz. 19.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – I miesiąca – po Mszy Św. o godz. 19.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wyjazd do chorych z okazji I piątku w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

XXV Piesza Pielgrzymka „Sursum corda” w sobotę 4 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 7.00 w Zakopanem na Krzeptówkach. Zakończenie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Ludźmierzu. Szczegóły na afiszu. Również 3 czerwca czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z Różańcem w ręku. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 wspólnie z Pielgrzymką „Sursum corda”. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, procesją Maryjną i Mszą Św. Parafia Białka Tatrzańska prowadzi rozważania i modlitwę różańcową: cześć drugą – światła, o godz. 20.00. Nie organizujemy zbiorowego wyjazdu, ponieważ niektórzy przyjdą w pielgrzymce, niektórzy będą tylko na naszym różańcu, a inni chcą zostać do samego końca.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Białka Tatrzańska, 5. 06. 2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki

Msze Św. dzisiaj o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe.

Poza tym w tym tygodniu wspominamy w liturgii:

w środę - Św. Jadwigi, królowej,

w czwartek - Liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

w sobotę - Św. Barnaby, apostoła,

w przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

Msze Św. w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 19.00. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 19.00. Po Mszy Św. o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00.

W piątek po Mszy Św. o godz. 19.00, nabożeństwo czerwcowe, modlitwy za przyczyną Bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk, czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

W 25. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II na Podhale, Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zaprasza na uroczystą Eucharystię, z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, pod Wielką Krokiew w poniedziałek 6 czerwca o godz. 18.00. Szczególnie dzieci pierwszokomunijne, młodzież, całe rodziny, osoby życia konsekrowanego. Dla podkreślenia rangi tego wydarzenia udajmy się tam w góralskich strojach.

W jubileuszowym roku wizyty papieskiej, Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich chętnych na „Pielgrzymkę z Różańcem w ręku” we wtorek 7 czerwca. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 10.00.

W sobotę 11 czerwca XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na afiszu.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...