Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia

Białka Tatrzańska, 10. 01. 2021 r.

Święto Chrztu Pańskiego.

Msze Św. dzisiaj: o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 i 20.00.

W liturgii kończy się dzisiaj okres Bożego Narodzenia. Jednak kolędy śpiewamy tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę Msza Św. o godz. 18.00.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 i 20.00.

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Grupę Modlitewną Św. Ojca Pio.

W sobotę o godz. 19.00 zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Prosimy, aby wszyscy Członkowie Rady byli obecni na tym spotkaniu.

Grupy Modlitewne naszej Parafii zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w DOBĘ MODLITEWNĄ: DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY ROK I PROŚBA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO  BOŻE W 2021 ROKU w środę 13 stycznia, czyli od północy z wtorku na środę do północy ze środy na czwartek. Doba modlitewna polega na tym, że modlitwa trwa nieprzerwanie przez 24 godziny, a każdy zapisany modli się w swoim domu przez godzinę, na którą się zdeklarował. Zapisy dzisiaj po Mszach Świętych w głównym przedsionku kościoła. ( Także w sobotę 9 stycznia wieczorem ).

Natomiast Rada Unii Różańca Świętego przy Sanktuarium w Ludźmierzu prosi o włączenie się w „Nieustanną modlitwę Różańcową” w styczniu. Dla naszej Parafii wyznaczono również termin 13 stycznia. Wtedy modlimy się w następujących intencjach: Wynagrodzenie Panu Bogu za demonstracje uliczne ugrupowań lewicowych wzywające do zabijania nienarodzonych dzieci, ataki na kościoły, zakłócanie Mszy Świętych, agresję wobec kapłanów i ludzi wierzących, demoralizację dzieci i młodzieży, ataki na przedmioty kultu religijnego, szerzenie ideologii obrażających Boga. A także modlimy się o wykorzystanie nauczania Św. Jana Pawła II do moralnego i religijnego wychowania młodego pokolenia Polaków i o dar męstwa dla tych, którzy odważnie stają w obronie wartości, zwłaszcza małżeństwa i rodziny.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość i gościnność w czasie wizyty duszpasterskiej, oraz za złożone ofiary. Te ofiary są także przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Do naszych podziękowań dołącza się Pan Kościelny i ministranci. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku.

Serdeczne „Bóg zapłać” pewnej Rodzinie ze Stanów Zjednoczonych za ofiarowanie 900 $ na cele gospodarcze Parafii.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...