Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Białka Tatrzańska, 28. 11. 2021 r.

I Niedziela Adwentu.

Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Nasze przygotowanie łączymy z Maryją, z Matką Zbawiciela – uczestnicząc w Adwencie w specjalnej Mszy Św. ku Jej czci, czyli w Roratach. Roraty od niedzieli do piątku o godz. 7.00, w sobotę o godz. 18.00. Młodsze dzieci prosimy o przychodzenie na Roraty z lampionami.

Msze Św. dzisiaj: o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

we wtorek - Św. Andrzeja, apostoła,

w piątek - Św. Franciszka Ksawerego, kapłana,

w sobotę - Św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 18.00.

Msze Św. w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na Mszę Św. o godz. 7.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.

W środę o godz. 18.00 Msza Św. ze szczególnym udziałem Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 – 18.00 i w piątek od godz. 16.00 – 18.00. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – I miesiąca – po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic żywego różańca. Wyjazd do chorych z okazji I piątku w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzi w Adwencie akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – rozprowadzając specjalne świece wigilijne. Dla naszej Parafii przekazano 300 sztuk tych świec. Za jedną świecę trzeba wpłacić do centrali archidiecezjalnej Caritas 7 zł – czyli tyle wynosi minimalna ofiara. Dopiero to, co zostanie złożone ponad to, będzie przeznaczone na cele charytatywne w naszej Parafii. Świece są już do nabycia w zakrystii i przed kościołem od dzisiejszej niedzieli.

Zespół Charytatywny w Białce Tatrzańskiej prowadzi w Adwencie zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących: w sklepie „Super Sam” u państwa Kowalczyków i w sklepie GS „Gama” naprzeciw kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać” Właścicielom i wszystkim Ofiarodawcom.

Poświęcone opłatki rozprowadzają Siostry Serafitki w sali katechetycznej na Wikarówce dzisiaj i w następną niedzielę po Mszach Świętych. Można je również otrzymać w klasztorze Sióstr Serafitek i u pana Kościelnego w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, jak w każdą II niedzielę Adwentu, po każdej Mszy Św. zbiórka przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła.

Do Parafii zostały dostarczone bezpłatne egzemplarze książki: „Rzym Świętego Jana Pawła Wielkiego” autorstwa Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Można je otrzymać w zakrystii.

Siostry Serafitki składają serdeczne „Bóg zapłać” anonimowej Osobie, za przekazanie ofiary na potrzeby Domu Pomocy Społecznej.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...