Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Białka Tatrzańska, 26. 09. 2021 r.

XXVI Niedziela Zwykła.

Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 19.00. Dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, przeprowadzane są, dla celów statystycznych, badania niedzielnych praktyk religijnych.

Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek - Św. Wincentego a Paulo, kapłana,

we wtorek - Św. Wacława, męczennika,

w środę - Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

w czwartek - Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

w piątek - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

w sobotę - Świętych Aniołów Stróżów.

Msze Św. w tym tygodniu: do poniedziałku do czwartku o godz. 7.00 i o godz. 19.00. W piątek o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 18.00. Od piątku po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Bardzo prosimy rodziców, aby przypominali i zachęcali dzieci i młodzież do częstego uczestnictwa w Różańcu.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 8.00, 11.00 i o godz. wcześniej, czyli o 18.00.

W przyszłą niedzielę Odpust parafialny ku czci NMP Różańcowej. Sumie odpustowej i jubileuszowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Serdecznie zapraszamy do uroczystego przeżywania naszego święta, szczególnie do wzięcia udziału w jubileuszu o godz. 18.00. Starajmy się pokreślić rangę tej uroczystości przychodząc w góralskich strojach. Nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę o godz. 17.15. Nie będzie procesji różańcowej.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed Odpustem, Jubileuszem i przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek od godz. 16.00 – 18.00. W piątek po wieczornej Mszy Św. i po różańcu czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej i adoracji prosimy Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – I miesiąca – po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic żywego różańca. Wyjazd do chorych z okazji I piątku w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele gospodarcze Parafii: Pani Maria Korkosz z USA – 100 $; Pani Krystyna Cekus z USA – 100 $; Hodowcy gołębi – 500 zł.

Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i naszej diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie także możliwość złożenia ofiary, która zostanie przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży zarówno w naszej Parafii, jak i w dekanacie.

Zapowiedzi: Krzysztof DZIUBAS , par. Białka Tatrzańska

Małgorzata BUDZ, par. Bukowina Tatrzańska - zap. 2

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...