Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia

Białka Tatrzańska, 14. 01. 2018 r. - II niedziela zwykła

Msze Św. dzisiaj: o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 i 20.00.

Kalendarz liturgiczny:
w środę          - Św. Antoniego, opata,
w piątek         - Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
w sobotę        - Św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika.

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W sobotę Msza Św. niedzielna o godz. 18.00.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 i 20.00.

W środę na Mszę Św. o godz. 18.00 szczególnie zapraszamy Członków Związku Podhalan, Duszpasterską Radę Parafialną, przedstawicieli wszystkich grup modlitewnych: czyli Róż Żywego Różańca, Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wspólnoty Modlitewnej Św. Ojca Pio, Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowe w sali na Wikarówce.

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, uczczenie relikwii Św. Siostry Faustyny i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Grupę Modlitewną Św. Ojca Pio.

W sobotę o godz. 19.00 zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Prosimy, aby wszyscy Członkowie Rady byli obecni na tym spotkaniu.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość i gościnność w czasie wizyty duszpasterskiej, oraz za złożone ofiary. Część tych ofiar jest przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Do naszych podziękowań dołącza się Pan Kościelny i ministranci.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele gospodarcze Parafii, przede wszystkim na dokończenie renowacji elewacji kościoła.

Grupy dziecięce i młodzieżowe działające przy naszej parafii: Mały Apostoł, Schola, Grupa Apostolska oraz Gromada Zuchowa i Drużyna Harcerska z naszej szkoły zapraszają Gości, Wczasowiczów i wszystkich Parafian na  tradycyjne Jasełka, które będą wystawiane po raz drugi dzisiaj  o godz. 19.00 w sali widowiskowej na Wikarówce.

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Coz teroz bedzie” działająca przy naszej Parafii serdecznie zaprasza Gości, Wczasowiczów i Parafian w najbliższy czwartek 18 stycznia o godz. 19.00 do sali widowiskowej na Wikarówce na na premierę przedstawienia p.t. "Nazywom wos góry moimi". Następne przedstawienia będą w kolejne czwartki. ( Wikarówka – drewniany budynek naprzeciw  wjazdu na Kotelnicę. Wejście od strony podwórza ). Będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców wsi w czasie wojny, zapoznać się tradycją ludową i jej obrzędami, odkryć tajemnice góralskiej mentalności, stać się uczestnikiem posiadów, czy rozstrzygnąć spór między panem a plebanem. Postacią przewodnią, a zarazem narratorem, jest Hanka Nowobielska- białczańska poetka- tworząca w gwarze podhalańskiej i języku literackim. Jej wiersze poprowadzą nas przez przedstawienie jako symbol dawnych, minionych lat. Serdecznie zapraszamy!

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...