Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia

Białka Tatrzańska, 22. 10. 2017 r. - XXIX Niedziela Zwykła

Dzisiaj wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszach Św. będzie można uczcić Jego relikwie. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. W różnych intencjach misyjnych będziemy się modlić codziennie w czasie Mszy świętych i w czasie nabożeństw różańcowych.

Msze św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.

W sobotę Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - Święto patronalne naszego kościoła i naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa i procesja koło kościoła o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do uroczystego przeżywania naszego święta, szczególnie do wzięcia udziału w sumie odpustowej. Starajmy się podkreślić rangę tej uroczystości przychodząc w góralskich strojach. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów. Dzieci pierwszokomunijne biorą udział w sumie odpustowej w swoich strojach. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Kazania wygłosi Ks. Janusz Bola, Salwatorianin, Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela w Zakopanem na Antałówce. W tym roku także wspieramy tę Parafię w budowie nowego Kościoła. Składka będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.

Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.

Msze św. w przyszłą niedzielę: o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, modlitwy za przyczyną Bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę Żywego Różańca p. Marii Kuchta - Łukaszczyk.

Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy naszej Parafii zaprasza wszystkich na przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej, czyli o godz. 19.00, do sali widowiskowej na Wikarówce. Przestawienie ukazuje historię objawień Matki Bożej w Fatimie.

Codziennie przed i po nabożeństwie wieczornym w zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

Dzisiaj po Mszach Świętych w głównym przedsionku kościoła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy: „Zatrzymaj Aborcję”.

Dzisiaj po Mszach Świętych rodzina Elżbiety Szeliga (córka państwa Janiny i Stanisława Komperda) z Lasku, poszkodowana przez pożar domu zbiera przed kościołem ofiary. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...