Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

aktualne ogłoszenia 

 

Białka Tatrzańska,12. 01. 2019 r.        

Święto Chrztu Pańskiego.  

        Msze Św. dzisiaj: o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 i 20.00.

W liturgii kończy się dzisiaj okres Bożego Narodzenia. Jednak kolędy śpiewamy tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

Kalendarz liturgiczny:

w czwartek            - Św. Antoniego, opata,
w sobotę               - Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.  

Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę Msza Św. o godz. 18.00.

Msze Św. w przyszłą niedzielę: o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 i 20.00.        

W środę Msza Św. o godz. 18.00 ze szczególnym udziałem Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy Św. spotkanie na plebanii Wspólnot: dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rycerstwa Niepokalanej, Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio i Róż Żywego Różańca.       

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, uczczenie relikwii Św. Siostry Faustyny i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Grupę Modlitewną Św. Ojca Pio.

W sobotę o godz. 19.00 zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Prosimy, aby wszyscy Członkowie Rady byli obecni na tym spotkaniu.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość i gościnność w czasie wizyty duszpasterskiej, oraz za złożone ofiary. Część tych ofiar jest przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Do naszych podziękowań dołącza się Pan Kościelny i ministranci.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest przeznaczona na cele gospodarcze Parafii, przede wszystkim na nowy ołtarz soborowy, ambonkę i postument pod relikwie Św. Jana Pawła II.

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Coz teroz bedzie” działająca przy naszej Parafii serdecznie zaprasza Gości, Wczasowiczów i Parafian w najbliższy czwartek 17 stycznia o godz. 19.00 do sali widowiskowej na Wikarówce na premierę sztuki teatralnej pt."Korzenie". Następne przedstawienia będą w kolejne czwartki ferii. ( Wikarówka – drewniany budynek naprzeciw  wjazdu na Kotelnicę. Wejście na salę od strony podwórza ). Akcja sztuki osadzona jest w latach 90 ubiegłego wieku i rozgrywa się w Białce Tatrzańskiej. Opowiada historię pewnego zakochanego w wiejskiej kulturze studenta z Krakowa, który chce zostać na Podhalu i ożenić się z góralką, co nie okaże się łatwym do osiągnięcia celem. Komedia traktuje również o zderzeniu tradycji z nowoczesnością oraz o wieloletnich sporach górali z obu stron rzeki Białki. Serdecznie zapraszamy! 

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...