Kościół Parafia Białka Tatrzańska

Kościół Białka Tatrzańska Parafia
Panorama Kościół w Białce Tatrzańskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE             Białka Tatrzańska, 26. 11. 2023 r.

XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

         Msze Św. dzisiaj: o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.

         Kalendarz liturgiczny:

w czwartek - Św. Andrzeja, Apostoła.

         Msze Św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i o godz. 18.00. W sobotę niedzielna Msza Św. o godz. 18.00. Do czwartku po Mszy Św. modlimy się za zmarłych odczytując ich imiona w wypominkach i odmawiając tajemnicę Różańca.

        Msze Św. w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 ( czyli godzinę wcześniej ), 11.00 i 18.00.

         W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 – 18.00 i w piątek od godz. 16.00 – 18.00. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. O prowadzenie adoracji prosimy Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

         W tym roku dzieci pierwszokomunijne przeżywają miesięcznice Pierwszej Komunii Świętej w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy dzieci do spowiedzi przede wszystkim w czwartek od godz. 17.00 lub w piątek zaraz od godz. 16.00. Na Mszę Św. o godz. 18.00 dzieci przychodzą w strojach pierwszokomunijnych.

        W sobotę – I miesiąca – po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic żywego różańca. Wyjazd do chorych z okazji I piątku w sobotę od godz. 9.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, czyli nowy rok kościelny.

        Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzi w Adwencie akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – rozprowadzając specjalne świece wigilijne. Dla naszej Parafii przekazano 250 sztuk tych świec. Za jedną świecę trzeba wpłacić do centrali archidiecezjalnej Caritas 10 zł – czyli tyle wynosi minimalna ofiara. Dopiero to, co zostanie złożone ponad to, będzie przeznaczone na cele charytatywne w naszej Parafii. Świece są już do nabycia w zakrystii i przed kościołem od dzisiejszej niedzieli.

        Również w tym roku poświęcone opłatki wigilijne są rozprowadzane przez Siostry Serafitki w sali katechetycznej na Wikarówce dzisiaj i w następną niedzielę 3 grudnia po każdej Mszy Świętej. Później będzie można również otrzymać opłatki w zakrystii u pana Kościelnego i bezpośrednio w klasztorze u Sióstr Serafitek. Ofiary składane przy tej okazji stanowią wynagrodzenie za całoroczną pracę Sióstr w naszym kościele. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.

         Ukazał się kolejny numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”. W cenie 10 zł jest do nabycia w zakrystii lub przed kościołem. Zachęcamy, aby to pięknie wydane czasopismo dotarło do jak największej grupy najmłodszych dzieci.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...